גן ילדים פרטי

גן ילדים פרטי

גן ילדים פרטי

במאמר זה התייחסנו לשאלה- מה עדיף, גן פרטי או גן ציבורי?
בגן פרטי הילד זוכה ליחס אישי. יחס הצוות-ילדים שונה מאד בין המסגרת הפרטית למסגרת הציבורית. במסגרת הפרטית זוכה הילד לתשומת לב אישית, תשומת לב לאינטראקציה החברתית שלו, פיתוח מיומנויות של משחק, עידוד צורת משחק של לשחק “עם ילדים אחרים” ולא לצידם. כמו כן, תשומת לב אישית, כפי שניתנת בגן ילדים פרטי, יכולה לסייע מאד במקרה של ילד עם סף תסכול נמוך, וכך ליווי ותיווך אינטנסיבי של מבוגר משמעותי יכול לסייע בפיתוח יכולות אינטראקציות חברתיות.
גננת בגן ילדים פרטי מכירה היטב כל אחד מהילדים, ויכולה לתרום גם לחיזוק הבטחון העצמי של הילד, וכאשר יגיע הזמן לעבור למערכת ציבורית הילד ייכנס עם יותר בטחון עצמי ובשלות, ושהוא מבטא את הצרכים והרגשות שלו יותר בבירור.
בעוד שבגן עיריה ישנם שני אנשי צוות אחראיים על כ- 30-35 ילדים, בגן ילדים פרטי, כפי שציינו, תשומת הלב לכל ילד אישית הרבה יותר, וכך פיתוח עצמאות במיומנויות יומיומיות הופכת לקלה יותר אצל הילד, בשל התמיכה מצד מבוגר אחראי, ומונעת תסכול ומבוכה אצל הילד.
החינוך בגן ילדים פרטי נעשה ע”י אנשי צוות שנבחרו בקפידה, ובכלל החינוך בקטנות משמעותי מאד, וגם כאו נכנסת לתמונה תשומת הלב האישית אליה זוכה הילד. ילד שיחשף יותר לאלמנטים חינוכיים, לשפה גבוהה, למבוגר אחראי, סביר להניח יאמץ את אותה האינטליגנציה שכולנו שואפים להעניק לילדנו.

חופשות בגן ילדים פרטי לעומת גן ילדים ציבורי

בגן ציבורי הילד נמצא בבית למעלה מחודש במהלך השנה, לעומת גן ילדים פרטי. אומנם אין בכך פסול שהילד ימצא בבית, אך מאידך כל הרעיון בגן ילדים הוא להעניק לילד תשומת לב בו בזמן לאפשר להורים להמשיך בעבודתם. מיותר לציין, כי בזמנים הללו יאלצו ההורים למצוא סידור הולם, שראשית יאלץ את הילד הסתגלות למסגרות חדשות זמניות, ושנית, אם מסתכלים על ההיבט הכלכלי, מבטל את כל ההנחה שגן ציבורי זול יותר מגן ילדים פרטי.
:תזונה בגן פרטי
בגן עירייה לרוב צריך להכין לילד כריך לארוחת בוקר, וארוחת המקרים מבוססת על מזון מתועש ובנוסף אין הקפדה על מהלך הארוחה של הילדים. בגן ילדים פרטי, הילד זוכה לתפריט מגוון, קייטרינג איכותי, תשומת לב לתזונתו, ובמקרים מיוחדים אף התאמת תפריט אישי לילד.
:שנת צהרים בגן ילדים פרטי
בגן עירה לרוב אין שנת צהרים. לעומת זאת, בגן ילדים פרטי הילד זוכה למנוחה לה הוא זקוק, וזו מסייעת לו הן בהיבטים הפיזיים וגם בהיבטים פסיכולוגיים.
כמובן שכל גן הוא עניין לגופו, ועל הנושאים שצוינו ישנם דוגמאות חיוביות מצד הגנים הציבוריים ומצד הגנים הפרטיים, אך דבר אחד בטוח, תשומת הלב האישית בה זוכה הילד בגן ילדים פרטי גדולה משמעותית מתשומת הלב בגן העיריה, וזו מסייעת לילד בהיבטים שונים הנוגעים בהתפתחות הילד.
מאמר מאת גן פיציקטו סניף קפלנסקי.
קרא עוד אודות:
גן ילדים בגבעתיים.

גן פיציקטו, גן שאוהב לאהוב.

חזרה לדף הבית

חזרה לדף הבית